Název profese Dokumentátor/ka sbírek Muzea regionu Valašsko
Místo výkonu práce Valašské Meziříčí
Přidáno 14.9.2024

Zaměstnavatel Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace
Směnnost Pružná pracovní doba
Hodin týdně 40
Vhodné pro Absolventy, Zdravé osoby
Počet míst 1
Požadované vzdělání ÚSO s maturitou (bez vyučení)
Reference 67088863

MÍSTO VÝKONU PRÁCE: ZÁMEK KINSKÝCH VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ NEBO ZÁMEK VSETÍN.
Nástup možný IHNED nebo po dohodě.

NÁPLŇ PRÁCE:
Zajišťování katalogizace, inventarizace a evidence dokumentačních podkladů včetně digitálních, zajišťování vytváření základní identifikační dokumentace památkového fondu nebo sbírek a podsbírek a spolupráce při průzkumech a šetřeních a vytváření odborných informačních fondů.
Sledování, vyhodnocování a dokumentování technického stavu, využívání a přemísťování památkového fondu nebo sbírek.
Dokumentace terénních výzkumů a průzkumů, například archeologických, etnografických, přírodovědeckých a stavebně-historických.
Vytváření komplexní identifikační dokumentace památkového fondu nebo sbírek a podsbírek včetně katalogizace, inventarizace a evidence dokumentačních podkladů včetně digitálních.
Stanovování odborných podmínek pro tuzemské zápůjčky a výpůjčky kulturních památek.
Spolupráce na chodu sdíleného digitalizačního pracoviště Zlínského kraje, provádění digitalizace sbírkových předmětů na různém digitalizačním vybavení (fotoaparáty, skenery, 3D skenery) dle ročního plánu digitalizace
Provádění digitalizace sbírkových předmětů a knihovních jednotek, tvorba digitální obrazové dokumentace (skenování, fotografování) a návazné zpracování dat, popis digitální obrazové dokumentace metadaty, tvorba a správa digitalizátů, zálohování dat, kontrola digitalizačních procesů, zveřejňováním digitální obrazové dokumentace a digitalizátů (prezenční weby, výstavy - kiosky)

POŽADUJEME:
Minimálně SŠ vzdělání, vhodné pro obor fotografie, výpočetní technika, archivnictví
Vhodné i pro absolventy
Výhodou zkušenosti s digitalizováním sbírkových předmětů, knih, archiválií
Výhodou praxe v paměťových institucích
Znalost anglického jazyka
Schopnost týmové i samostatné práce, kreativnost
Časová flexibilita
Morální bezúhonnost
Řidičský průkaz skupiny B výhodou

NABÍZÍME:
práci na plný úvazek
pružnou pracovní dobu
příspěvek na stravné, příspěvek na penzijní připojištění
5 týdnů dovolené, 3 dny sick days
nástup možný ihned či po dohodě
volný vstup do většiny muzeí, galerií a památek České a Slovenské republiky
stabilitu krajské příspěvkové organizace

PRVNÍ KONTAKT:
Strukturovaný životopis a kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání zasílejte nejpozději do 15.10.2024 na e-mail: spitzer@muzeumvalassko.cz nebo datovou schránkou: ID b7uk6e4, do komunikace uveďte Výběrové řízení dokumentátor.