Název profese Kastelán/ka zámku
Místo výkonu práce Lešná
Přidáno 28.8.2024

Zaměstnavatel Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace
Směnnost Pružná pracovní doba
Hodin týdně 40
Vhodné pro Zdravé osoby
Počet míst 1
Požadované vzdělání Vysokoškolské
Reference 67083570

Nástup možný ihned nebo dle dohody.
NÁPLŇ PRÁCE:
- Zajišťuje a zodpovídá za ochranu, provoz, ošetřování a správu zámku, hospodářské budovy a přilehlého parku
- Tvoří, připravuje a realizuje muzejní akce pro děti a veřejnost, aktivně zajišťuje jejich propagaci na webu, v médiích, na školách a v dalších vhodných institucích a organizacích
- Tvoří, připravuje a realizuje vlastní a vypůjčené muzejní výstavy, programy, publikace a instalace zpřístupněných památkových objektů, zajišťuje zápůjčky a výpůjčky sbírkových předmětů a ostatního majetku
- Provádí plánované změny expozic, včetně posilování interaktivních prvků
- Tvoří, připravuje a realizuje specializované mimoškolní vzdělávání dětí a mládeže se zaměřením na společenské či přírodní vědy a tradice rozvíjející jejich zájmovou činnost, znalosti a tvořivé schopnosti a systematicky doplňují školní výuku
- Usiluje o získání grantů a zakázek, sponzorských darů a dalších forem podpory k činnosti pobočky Muzea
- Spolupracuje a provádí vlastní propagační a popularizační činnost v regionálních a celostátních periodikách a sdělovacích prostředcích a periodikách vydávaných Muzeem k podpoře návštěvnosti muzejních programů a výstav
POŽADUJEME:
- VŠ vzdělání v oboru památkové péče výhodou
- Praxi v oblasti kulturního dědictví na vedoucí pozici výhodou, znalost problematiky státní památkové péče a péče o mobiliární fondy výhodou
- Orientace v ekonomické agendě správy památkového objektu, znalost práce v oboru výhodou - správa a údržba památkového objektu
- Komunikativnost, organizační schopnosti, spolehlivost, flexibilita, loajalita, ochota dále se vzdělávat
- Znalost práce na PC na velmi dobré úrovni
- Trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost
- Aktivní znalost nejméně jednoho světového jazyka, zkušenosti s psaním a vedením projektů výhodou
- Řidičský průkaz skupiny B
NABÍZÍME:
- Pružná pracovní doba, 5 týdnů dovolené, 3 dny sick days, příspěvek na stravné, příspěvek na penzijní připojištění, mobilní telefon s vysokým tarifem na internet a neomezeným voláním, možnost bydlení v areálu zámku, stabilitu příspěvkové organizace Zlínského kraje, volný vstup do většiny muzeí, galerií a památek České a Slovenské republiky
PRVNÍ KONTAKT:
Motivační dopis, strukturovaný životopis, kopii o nejvyšším dosaženém vzdělání, zaslání pdf souboru s diplomovou prací, zpracovanou představu (vizi) o práci na pozici kastelána v rozsahu max 1 strana A4 zasílejte nejpozději do 16.9.2024 na adresu e-mail: rapusakova@muzeumvalassko.cz nebo do datové schránky: ID b7uk6e4, do komunikace uveďte Výběrové řízení kastelán.