Název profese Lektor dětských kurzů a příměstských Táborů v konceptu stem/steam - věda, dlouhodobá brigáda
Místo výkonu práce Praha
Přidáno 29.8.2024

Zaměstnavatel Educenter s.r.o.
Směnnost Jednosměnný provoz
Hodin týdně 20
Vhodné pro Zdravé osoby, Absolventy
Počet míst 30
Reference 67083310

Trumpichová Nichole, tel.: 773778303, e-mail: info@edu3d.cz

Znalost konceptu STEM/STEAM a schopnost jej efektivně implementovat do výuky není zapotřebí znát. Je avšak důležité být:

Nadšený a zapálený:
Lektor by měl mít opravdovou vášeň pro vědu a technologie, kterou dokáže přenést na děti. Jeho nadšení by mělo být nakažlivé a motivovat děti k objevování a učení.

Trpělivý a empatický:
Práce s malými dětmi vyžaduje velkou trpělivost a schopnost vcítit se do jejich potřeb a emocí. Lektor by měl být schopen vysvětlovat složité koncepty jednoduchým a srozumitelným způsobem.

Kreativní a inovativní:
Lektor by měl být schopen využívat kreativní a interaktivní metody výuky, které děti zaujmou a zapojí. Měl by být otevřený novým nápadům a technikám, které mohou obohatit výuku.

Organizovaný a strukturovaný:
Schopnost dobře plánovat a organizovat výukové aktivity je klíčová. Lektor by měl mít jasnou strukturu lekcí a být schopen efektivně řídit čas a zdroje.

Komunikativní a přátelský:
Výborné komunikační schopnosti jsou nezbytné pro efektivní výuku. Lektor by měl být přátelský a přístupný, aby se děti cítily pohodlně a byly ochotné se ptát a zapojovat.

Inspirativní a motivující:
Lektor by měl být schopen inspirovat děti k tomu, aby se zajímaly o vědu a technologie. Měl by je motivovat k tomu, aby se nebály experimentovat a objevovat nové věci.

Flexibilní a adaptabilní:
Schopnost přizpůsobit se různým potřebám a úrovním dětí je důležitá. Lektor by měl být schopen upravit výuku podle toho, jak děti reagují a co potřebují.

Pracovní náplň:
Příprava a realizace výuky:
Příprava a realizace výukových programů a aktivit podle předepsané metodiky firmy.
Vedení dětských kurzů a příměstských táborů zaměřených na STEAM témata.

Hodnocení a zpětná vazba:
Pravidelné hodnocení pokroku dětí a poskytování zpětné vazby rodičům a vedení firmy.
Shromažďování zpětné vazby od dětí a rodičů a implementace zlepšení do výukových programů.

Bezpečnost a organizace:
Zajištění bezpečného a organizovaného prostředí během kurzů a táborů.
Dodržování všech bezpečnostních předpisů a postupů.

Spolupráce a komunikace:
Spolupráce s ostatními lektory a zaměstnanci firmy na přípravě a realizaci programů.
Komunikace s rodiči ohledně průběhu kurzů a táborů a poskytování informací o pokroku dětí.

Požadavky:
Vzdělání, ideálně v oblasti pedagogiky, přírodních věd, technologií nebo umění.
Zkušenosti s výukou dětí a vedením vzdělávacích programů.
Výborné komunikační a organizační schopnosti.
Schopnost pracovat samostatně i v týmu.