Název profese Vedoucí městské knihovny
Místo výkonu práce Holice
Přidáno 2.8.2024

Zaměstnavatel Kulturní dům města Holic
Směnnost Pružná pracovní doba
Hodin týdně 40
Vhodné pro Absolventy, Zdravé osoby
Počet míst 1
Reference 67076838

Náplň práce:
- komplexní zajištění rozvoje a chodu městské knihovny v koordinaci s ředitelem organizace
- správa knižního fondu (akvizice, evidence, údržba, redukce)
- péče o čtenáře
- organizace akcí pro školy a veřejnost
- zajištění regionální funkce knihovny (metodika, revize, poradenství, výměnné soubory)
- správa rozpočtu, vyhledávání a využívání dotačních titulů
- vedení týmu a další úkony spojené s vedením útvau
Preferujeme:
- vzdělání nebo praxi v oblasti knihovnictví, vedení kulturní instituce nebo příbuzném oboru
- znalost příslušné legislativy, zejména knihovního zákona
- práce s počítačem na uživatelské úrovni: MS Office, Clavius, přehled o knihovních systémech
- zkušenosti s vedením týmu, organizační a komunikační dovednosti
- samostatnost, spolehlivost, pečlivost a vstřícnost
- koncepší uvažování, flexibilní a progresivní přístup, přehled o trendech v knihovnictví ochota k dalšímu vzdělávání
Nabízíme:
- částečnou pružnost pracovní doby
- po zapracování možnost částečného home office
- smlouvu na dobu neurčitou se zkušební dobou
- možnost vzdělávat se

Do 15. září 2024 zalšete na e-mail reditel@kdholice.cz životopis a úvahu na téma "Knihovna v Holicích pro 21. století" se stručným nástinem jejího dalšho rozvoje. Maximální rozsah: 2 normostrany.