Název profese Pracovník, pracovnice v sociálních službách pro výchovně nepedagogickou činnost
Místo výkonu práce Opava
Přidáno 13.9.2024

Zaměstnavatel Česká provincie Kongregace Dcer Božské Lásky
Směnnost Jednosměnný provoz
Hodin týdně 30
Vhodné pro Absolventy, Zdravé osoby
Počet míst 1
Reference 67088823

KO: Jančálková Dana Mgr., tel.: 730 575 975, volat v pracovní dny od 7.00 do 15.30, e-mail: seniori.svzdislava@seznam.cz

Základní popis pracovní pozice:
- poskytování sociální služby denní stacionáře lidem se zdravotním postižením, zejména s mentálním a kombinovaným postižením, včetně osob s poruchou autistického spektra v pracovní dny.

Dle potřeby stacionáře dále:
- zajišťování volnočasových aktivit, terapeutických a aktivizačních činností, kulturních a společenských akcí.
- mezi aktivizační činnosti prováděné ve stacionáři patří paměťová cvičení, relaxační cvičení, poslech hudby, společenské hry, promítání filmů, pečení, výtvarné činnost, procházky, výlety, rekreační pobyty, činnosti dle přání uživatelů.

Další požadavky:
- zkušenosti v oblasti práce s lidmi s mentálním postižením a s poruchou autistického spektra
- trestní bezúhonnost
- vzdělání v oboru, nebo akreditovaný kvalifikovaný kurz pro pracovníky v sociálních službách
- uživatelská znalost práce s PC-výhoda znalosti programu Cygnus
- zdravotní způsobilost
- praxe při poskytování sociálních služeb výhodou
- řidičský průkaz skupiny B-aktivní řidič

Osobnostní předpoklady:
- klidný a trpělivý přístup
- schopnost pracovat v týmu a spolupráce s pracovníky v sociálních službách
- dodržování etických norem

Další specifikace
- pracovní poměr na zkrácený úvazek 0,75 a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou
- osobní ohodnocení po zkušební době
- pololetní odměny, mimořádné odměny
- příspěvek na stravování
- pracovní doba 8.00 - 14.30 od Po do Pá
- další vzdělávání a profesní rozvoj
- práce v klidném a motivovaném kolektivu