Název profese Sociální pracovník/pracovnice
Místo výkonu práce Varnsdorf
Přidáno 19.9.2024

Zaměstnavatel Úřad práce České republiky
Směnnost Pružná pracovní doba
Hodin týdně 40
Vhodné pro Zdravé osoby
Počet míst 1
Požadované vzdělání Bakalářské
Reference 67090229

[] Místo výkonu práce: Melantrichova č.p. 1272
407 47 Varnsdorf 1

Hlavní náplň činnosti:
• Řešení sociálně-právních a sociálně zdravotních problémů klientů aplikací odborných
metod sociální práce, diagnostická činnost, poradenství; účast na jednání
se správními orgány a jinými organizacemi v zájmu klientů.

Kvalifikační a další požadavky:
• kvalifikace dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, tj. ukončené
vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu.
Splňuje jiný požadavek stanovený podle § 25 odst. 5 písm. a) zákona o státní službě
služebním předpisem – služebním předpisem Úřadu práce České republiky č. 7/2017
Stanovení dalších požadavků pro některá služební místa Úřadu práce České
republiky, kterým je odborné zaměření vzdělání ve znění pozdějších dodatků, kterým
je požadavek odborného zaměření vzdělání:
• vysokoškolské vzdělání získaného studiem v bakalářském, magisterském nebo
doktorském studijním programu zaměřeném na sociální práci, sociální politiku,
sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální
pedagogiku, akreditovaném podle zákona č.111/1998 Sb., o vysokých školách
a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění
pozdějších předpisů
• znalost práce na PC (MS Office)
• výborné komunikační schopnosti
• odpovědnost, samostatnost, flexibilita, bezúhonnost
• profesionální vystupování, psychická odolnost
• svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, státní občanství České republiky,
občanství jiného členského státu EU nebo občanství státu, který je smluvním státem
Dohody o EHP dle § 25 odst. 1 písm. a) a splnění předpokladu dle § 25 odst. 2
z. č. 234/2014 Sb., o státní službě

Pracovní podmínky:
• platové zařazení v 11. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy,
po zkušební době možnost přiznání osobního příplatku
• pružná pracovní doba – plný úvazek
• předpokládaný nástup od 1. listopadu 2024
• pracovní poměr na dobu určitou (zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou)
se zkušební dobou 6 měsíců (určena v souladu s § 178 odst. 3 zákona o státní
službě, v platném znění)

Zaměstnanecké výhody:
• 5 týdnů dovolené
• 5 dní indispozičního volna (sick days)
• 1 den volna na vyřízení osobních záležitostí
• příspěvek na stravování a stravovací služby
• příspěvky na produkty spoření na stáří
• odměny k životním a pracovním výročím

V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete, prosím, elektronicky motivační dopis
s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis a kopii
dokladu o dosaženém vzdělání, nejpozději dne 10. října 2024 na e-mailovou adresu
jana.sedova@uradprace.cz

Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků.
Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.