Název profese Dispečer obchodního dispečinku
Místo výkonu práce České Budějovice
Přidáno 30.8.2024

Zaměstnavatel UCED s.r.o.
Směnnost Dvousměnný provoz
Vhodné pro Zdravé osoby
Počet míst 1
Reference 67080715

Do sekce Obchod s komoditami hledáme kolegu na pozici Dispečer obchodního dispečinku. Z pohledu vypsané pracovní pozice se jedná o dispečerský dohled a provoz vlastních, popř. externích decentrálních energetických zařízení zapojených do SVR (služby výkonové rovnováhy).
Pracovní náplň a odpovědnosti:
- Provoz zdrojů dle stanovené provozně obchodní strategie a provozní instrukce a spolupodílení se na její optimalizaci
- Obchodování na krátkodobých trzích s elektřinou a obchodování služeb flexibility v rámci podpůrných služeb pro ČEPS a regulační elektřiny pro subjekt zúčtování
- Zajištění provozního řízení zdrojů dle výsledku obchodování a nabídnutých služeb flexibility
- Dodržování postupů a činností zvláště související s podpůrnými službami (skladba jednotlivých zařízení, dodržování termínů ČEPS, příprava provozu, hlášení neplnění služby apod.)
- Aktivní řešení poruchových stavů a událostí na jednotlivých zařízení (součinnost s místní obsluhou a smluvními servisními partnery)
- Aktivní monitoring a objednávka servisních úkonů na jednotlivých zařízení
- Příprava měsíčních výkazů pro UCED decentrální zdroje
Co očekáváme:
- Zodpovědný a spolehlivý přístup
- Proaktivní řešení neočekávaných událostí
- Rychlé rozhodování
- Analytické myšlení
Kvalifikace:
- Dokončené alespoň SŠ vzdělání, technického směru výhodou
- Orientace na velkoobchodním trhu s elektřinou (podložená nejlépe několikaletou praxí)