Název profese Specialista dávek SSP a dávek pěstounské péče
Místo výkonu práce Brno
Přidáno 13.9.2024

Zaměstnavatel Úřad práce České republiky
Směnnost Pružná pracovní doba
Hodin týdně 40
Vhodné pro Zdravé osoby
Počet míst 1
Reference 67088318

Úřad práce České republiky vyhlašuje výběrové řízení na obsazení služebního místa
v souladu s § 178 odst. 1 zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších
předpisů

Specialista dávek SSP a dávek pěstounské péče
ID 11000561

Pracoviště:
Úřad práce České republiky – Krajská pobočka v Brně, Kontaktní pracoviště Brno-město,
Odbor SSP a dávek pěstounské péče, Oddělení dávek SSP, PP a NV, Polní 1011/37,
659 59 Brno

Hlavní náplň činnosti:
- agenda státní sociální podpory a pěstounské péče
- kompletní zabezpečení agendy státní sociální podpory (přijímání a kontrola žádostí
o dávky SSP)
- vedení evidence žádostí o dávky v informačním systému
- zodpovědnost za jejich správnost a úplnost
- zajišťování agendy pro občany EU (v souladu s nařízeními EU)

Kvalifikační a další požadavky:
- ukončené vzdělání s maturitou
- bezúhonnost
- praxe na úřadu práce, zejména v oblasti SSP, výhodou
- orientace v zákoně č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, v zák. č. 500/2004 Sb.,
správní řád a v zákoně č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí
- znalosti, popř. praxe v oblasti státní správy – výhodou
- výborná znalost práce na PC
- odolnost proti stresu, výborné komunikační dovednosti
- samostatnost, pečlivost, důslednost

Pracovní podmínky:
- platové zařazení v 9. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy
- pružná pracovní doba – plný úvazek
- předpokládaný nástup: 15. říjen 2024
- pracovní poměr na dobu určitou (zástup za rodičovskou dovolenou) se zkušební
dobou 6 měsíců (určena v souladu s § 178 odst. 3 zákona o státní službě, v platném
znění)

Zaměstnanecké výhody:
- pružnou služební dobu;
- 5 týdnů dovolené;
- 5 dnů indispozičního volna;
- 1 den na vyřízení osobních záležitostí;
- příspěvek na stravování, tzv. stravovací paušál;
- možnost odborného vzdělávání a profesního/osobního rozvoje;
- odměny k životním a služebním výročím;
- příspěvek na produkty spoření na stáří 270 Kč měsíčně.

V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete prosím elektronicky motivační dopis
s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis a kopii
dokladu o dosaženém vzdělání, nejpozději do 23. září 2024 včetně na e-mailovou adresu:
vyberova.rizeni.bm@uradprace.cz nebo písemně na adresu:

Úřad práce České republiky
Krajská pobočka v Brně
Polní 1011/37
659 59 Brno

Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků.
Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.